کانال تلگرام
آپارات
ارسال ایمیل
اینستاگرام
توییتر
وبلاگــی ها

آرشیو مطالب ارديبهشت ۱۳۹۵

آرشیو مطالب ارديبهشت ۱۳۹۵

در سه گام ایده منحصربفرد خود را کشف کنید

در سه گام ایده منحصربفرد خود را کشف کنید

توسط .. علوی در ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵

اولین گام برای ساختن یک کسب‌وکار موفق در عرصه محصولات دیجیتال، پیدا کردن یک ایده منحصربفرد است – یعنی ایده‌ای برای محصول‌تان که کسب‌وکار آنلاین خود را حول آن بنا می‌کنید.

یافتن یک ایده در عمل از آنچه فکر می‌کنید هم ساده‌تر است. با ترکیب سه مورد زیر می‌توانید ایده خود را بیابید.

بیایید یک به یک آنها را بررسی کنیم.

1 . در چه زمینه‌ای استعداد خدادادی یا مهارت دارید آن را شناسایی کنید.

اولین گام برای کشف ایده بزرگ خودتان این است که آن را در استعدادهای طبیعی و ذاتی خود جستجو کنید و ببینید در چه کاری استعداد بالایی دارید. این کار نیازمند درون‌اندیشی و سوال از خودتان است. بهتر است کاغذی بردارید و لیست بزرگی از کلیه چیزهایی که در خودتان سراغ دارید و در آنها ماهر هستید یا بطور طبیعی در شما وجود دارد را تهیه کنید و بنویسید. هنگامیکه مشغول این کار هستید، سعی کنید هیچ چیز را از قلم نیندازید یا حذف نکنید. شاید بعضی مواقع ایده‌ای را شایسته ندانید و بدان کم بها دهید چون برای شما راحت و ساده به نظر می‌رسد ولی اغلب باورمان نمی‌شود که برای آموزش یا صحبت درباره بعضی چیزهای سرگرم‌کننده می‌توانستیم درآمد کسب کنیم. یادتان باشد، چونکه بعضی چیزها در نظر شما ساده به نظر می‌رسد دلیل نمی‌شود که در نظر دیگران هم همینطور باشد.

از خود بپرسید: "در چه چیزی عالی هستید، که در واقع چون برای شما یک چیز خیلی طبیعی و عادی جلوه می‌کند فکرش را هم نمی‌کردید که از آن درآمدی کسب کنید؟"

هر چیزی که به فکرتان می‌رسد یادداشت کنید.

2 . هدفی در نظر بگیرید و لیست خود را گلچین کنید.

پس از اینکه لیستی از تمام چیزهایی که در آن ماهر هستید را گردآوری نمودید، گام بعدی این است که محصول و طیف مشتریان هدف محصول تولیدی خود را تعیین کنید. اشتباه بزرگی که مردم هنگام تصمیم‌گیری درباره طیف مشتریان خود مرتکب می‌شوند این است که طیف وسیعی را هدف قرار می‌دهند و سعی دارند محصولی تولید کنند که برای این طیف وسیع جذاب باشد.

مثال: یک مربی تناسب اندام که یک محصول کاهش وزن برای هر کسی که می‌خواهد وزن خود را کاهش بدهد تولید می‌کند.

راه حل بهتر برای این کار محدود کردن مشتریان به گروه مشخص‌تری از مردم است. مثال: یک مربی تناسب اندام که یک محصول کاهش وزن برای تازه عروسها تولید می‌کند.

به نظر غیرواقع‌بینانه می‌رسد که طیف کوچکتری را هدف قرار دهیم، ولی این کار به شما اجازه می‌دهد مستقیم‌تر در مورد خواسته‌ها و نیازهایشان با آنها صحبت کنید و در نهایت محصول بیشتری بفروشید.

علاوه بر محدود کردن دامنه مشتریان، با این سه پرسش به دنبال گروه‌های جدیدتر باشید:

1 . آیا مشتریان هدف شما انگیزه بالایی دارند؟

2 . آیا با جدیت بدنبال یک راه‌حل هستند؟

3 . آیا آنها در پی یافتن یک راه‌حل درست به ستوه آمده‌اند؟

اگر هر سه پاسخ مثبت بود، پس شما به خودتان مدیون هستید که این گروه را محک بزنید. اگر پاسخها مثبت نبود، پیگیر موارد دیگر باشید تا زمانیکه به نتیجه برسید.

3 . داستان و نکات آموزنده موفقیت خودتان را به اشتراک بگذارید.

گام سوم در مورد بیان داستان منحصربفرد موفقیت خودتان در پشت آموزه‌های شماست. به بیانی دیگر، خودتان چگونه در آنچه می‌خواهید بیاموزید به مهارت رسیدید؟

بینش بزرگی که منجر به پشت سر گذاشتن شکست و رسیدن به موفقیت شما بود چیست؟

بعنوان مثال، داستان "از فلاکت تا ثروت" شما چیست؟

داستان موفقیت شما ستون جذب مشتری و بازاریابی شما است.

پیوستن این سه مورد به همدیگر...

تلاقی این سه مورد یعنی شناسایی استعداد ذاتی، تعیین محصول و دامنه صحیح مشتریان، بعلاوه یادآوری داستان موفقیت خودتان... جاییست که شما ایده بزرگ خود را پیدا می‌کنید.

وقتیکه ایده بزرگ خود را یافتید، آن را هسته اصلی محصول دیجیتال خود قرار دهید.

یافتن ایده بزرگ در واقع اولین گام برای موفقیت در عرصه محصولات دیجیتال است. گامهای بعدی نکات دیگری دارد که باید تحقیق کنید.

برگرفته از : ir-success.ir

...
ادامه مطلب
۷ عادتی که فقط ۵ دقیقه‌ طول می‌کشند، ولی روز بهتری برای شما می‌سازند

۷ عادتی که فقط ۵ دقیقه‌ طول می‌کشند، ولی روز بهتری برای شما می‌سازند

توسط .. علوی در ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵

هر کسی شیوه‌ی مخصوص به خود را برای شروع روز جدید دارد. برخی با عبادت روز خود را آغاز می‌کنند، برخی ورزش صبحگاهی اولین برنامه‌ی روزشان است، برخی هم همیشه دیرشان شده و برای به موقع حاضر شدن در محل کار یا تحصیل در عجله هستند. در ادامه به ۷ عادت خوبی که فقط ۵ دقیقه از وقت شما را در ابتدای روز می‌گیرند، ولی تاثیر زیادی در بهره‌وری شما در طول روز دارند، می‌پردازیم. 

اگر به  افراد موفقی که هر روز ساعت ۴ صبح برای مدیتیشن، عبادت، پیاده‌روی، مطالعه رمان و غیره از خواب بیدار می‌شوند حسادت می‌کنید، شاید بهتر باشد با ادامه‌ی این مقاله همراه باشید.

نیازی نیست که حتما ۳ ساعت مفرح در اول روز داشته باشید تا روز خوبی برایتان رقم بخورد؛ در واقع بسیاری از عاداتی که باعث می‌شوند تا روز خوب و پر بازدهی داشته باشید، فقط حدود ۵ دقیقه زمان شما را می‌گیرند. برخی از این عادات در مطلبی که در وبسایت Quora‌ با عنوان «در عرض ۵ دقیقه در صبح چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم تا روز بهتری داشته باشیم»، آورده شده است. 

در ادامه به برخی از این عادات صبحگاهی که می‌توانند به شما کمک کنند تا روز بهتری داشته باشید، اشاره می‌کنیم. 

۱. سه چیزی که شکرگزار آن‌ها هستید را یادداشت کنید

 به چیزهایی که در زندگی دارید فکر کنید. فقط به موارد مادی مثل ماشین و رایانه فکر نکنید؛ در عوض به موارد ساده و پایه‌ای توجه کنید. برای مثال شکرگزار خانواده و دوستانی که دارید، باشید. این روش به تمرین «۳ چیز خوب» که توسط مارتین سلیگمن استاد روانشناسی دانشگاه پنسیلوانیا و یکی از بنیان‌گذاران جنبش روانشناسی مثبت ارائه شده، شبیه است. سلیگمن و همکارانش به افراد پیشنهاد می‌کنند که هر شب کمی وقت بگذارند و ۳ حرکت مثبتی که در طول روز انجام داده‌اند را به همراه توضیح کوتاهی که چرا آن کار را انجام داده‌اند، یادداشت کنند. شما می‌توانید مشابه این تمرین را در صبح با نوشتن ۳ چیزی که با باز کردن دوباره‌ی چشمانتان شکرگزار آن هستید اجرا کنید.

۲. به این فکر کنید که چه چیزی امروز را فوق‌العاده می‌کند

یک جمله در مورد چیزی بنویسید که اگر اتفاق بیفتد باعث می‌شود که شما احساس کنید که امروز روز خوب، مثبت و منحصر بفردی است. این اتفاق می‌تواند شامل موارد ساده‌ای مثل زودتر از نیمه شب به خواب رفتن یا اختصاص یک ساعت برای انجام کاری که مایل هستید، باشد. همین که متوجه شدید که چه چیزی باعث خوشحالی و ایجاد احساس رضایت در شما می‌شود، برای تحققش قدم بردارید. 

۳. تفکر کنید 

علم می‌گوید که تفکر مزایای پرشماری دارد؛ از کمک به شما برای کنار آمدن با استرس و احساسات منفی گرفته تا افزایش قدرت حافظه و حتی افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن. اما تفکر و مدیتیشن به این مفهوم نیست که ساعت‌ها در کنج عزلت بنشینیم. همین که برای ۵ دقیقه بنشینیم تا از افکار موجود در ذهنمان دوری کنیم، تاثیر عمیقی بر روزمان خواهیم داشت. اگر دقیقا نمی‌دانید که چطور باید این کار را انجام دهید، مرکز تحقیقاتی UCLA برخی راه‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهد که اکثرا کمتر از ۵ دقیقه طول می‌کشند. 

۴. ورزش کنید

۵ دقیقه ورزش پس از بیدار شدن از خواب مفید است. تحقیقات نشان می‌دهند که ورزش کردن پیش از خوردن صبحانه باعث کاهش وزن و ارتقای سطوح انرژی بدن می‌شوند، هر چند که ورزش مورد مطالعه در این تحقیقات حداقل یک ساعت طول کشیده و در آن حدود ۴۰۰ کالری سوزانده شده است. صرف‌نظر از این که شما چه مقدار ورزش می‌کنید،‌ حتما قبل از هر چیزی کمی بدن خود را گرم کنید؛ چرا که عضلات شما بلافاصله پس از بیداری خشک هستند. 

۵. رخت‌خواب خود را مرتب کنید

چارلز دوهیگ که یک روزنامه‌نگار است در کتاب خود با عنوان «قدرت عادت» می‌نویسد:

مرتب کردن رخت‌خواب می تواند به افزایش بهره‌وری شما در طول روز کمک کند. این موضوع به خاطر این است که مرتب کردن رخت خواب عادت خوبی محسوب می شود  که می‌تواند به طور زنجیروار منجر به عادات خوب دیگری هم بشود.

۶. اولویت‌بندی کنید 

شاید نوشتن لیستی از کارهایی که می‌خواهید در طول روز انجام دهید هم مفید باشد. به این ترتیب اولویت‌های شما طی ساعات باقیمانده از روز مشخص هستند. تراویس بردبری- روانشناس در این زمینه معتقد است که این نوع برنامه‌ریزی دقیق، شانس موفقیت شما در اهداف از پیش تعیین شده را افزایش می‌دهد. خود تراویس هم اهداف روزانه‌اش را پس از تمرین تمرکز حواس که هر روز انجام می‌دهد، تعیین می‌کند. 

۷. روز خود را تصویرسازی کنید

برخی تصویرسازی صبحگاهی را توصیه می‌کنند. به سادگی اهداف کوتاه و بلند مدت خود را تصویر سازی کنید و عزم خود را برای رسیدن به این اهداف جزم کنید. دوهیگ در کتاب دیگرش با عنوان «باهوش‌تر سریع‌تر بهتر» تکنیک دیگری که شبیه به مورد بالا است را ذکر می‌کند:‌

داستان‌هایی از این که روزتان چطور پیش خواهد رفت، برای خودتان تعریف کنید.

دوهیگ در رابطه با محققان دانشگاه MIT که در رابطه با موفق‌ترین افراد مطالعه می‌کنند،‌ مطالبی نوشته است و متوجه شده که افراد موفق تلاش زیادی می‌کنند تا در طول روز جهان پیرامون خود را برای خودشان و همکارانشان توصیف کنند.  برای مثال آن‌ها از همکارانشان می‌خواهند که تصور کنند که یک مکالمه که قرار است در آینده اتفاق بیفتد، چطور پیش خواهد رفت به این ترتیب آن‌ها وقتی وارد جلسه می‌شوند، آمادگی بیشتری برای رویدادهای احتمالی دارند.  او پیشنهاد می‌کند که با استفاده از این استراتژی، عادتی در خود ایجاد کنیم و هر روز صبح جزئیاتی از این که در طول روز چه اتفاقات و سناریوهایی برایمان پیش می‌آید را برای خود تعریف کنیم. 

نظر شما چیست؟ به نظر شما بهترین عادت صبحگاهی که فقط ۵ دقیقه هم طول بکشد، چیست؟ 

برگرفته از : zoomit.ir

...
ادامه مطلب
اهمیت کتاب و کتابخوانی در کلام رهبری - ۷

اهمیت کتاب و کتابخوانی در کلام رهبری - ۷

توسط .. علوی در ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵

 📕📕📕 اهمیت کتاب و کتابخوانی در کلام رهبری - ۷

👆👆👆👆👆

#کتاب و #کتابخوانى

وظیفه همه افراد فرهیخته و همه نهادهای فرهنگی کشور است که در اشاعه، گسترش و تقویت 

هرچه بیشتر مسئله کتاب و کتابخوانی اهتمام ورزند.

📚📚📚
من در دوران جوانی زیاد مطالعه می‏کردم. غیر از کتاب­های درسی‏ خودمان مطالعه می‏کردم و می‏خواندم، هم کتاب تاریخ، هم کتاب ‏ادبیات، هم کتاب شعر و هم کتاب قصه و رمان می‏خواندم.

به کتاب ‏قصه خیلی علاقه داشتم و خیلی از رمان­های معروف را در دوره ‏نوجوانی خواندم. شعر هم می‏خواندم. من در دوره نوجوانی و جوانی، با بسیاری از دیوان­های شعر آشنا شدم.

...
ادامه مطلب
7 روش تامین منابع مالی برای استارت آپ ها

7 روش تامین منابع مالی برای استارت آپ ها

توسط .. علوی در ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵

آیا می خواهید کسب وکاری را آغاز کنید اما نمی دانید برای سرمایه گذاری آن از چه کمک بگیرید؟

آیا کارآفرینان همیشه سرمایه اولیه برای کسب وکار را دارند؟

آیا استارت آپ ها برای تامین منابع مالی با مشکل روبه رو خواهند شد؟

آیا فراهم کردن منابع مالی برای کسب وکاری که راه اندازی کردید دشوار است؟

ما در اینجا قصد داریم ۷ روشی که با آن ها می توانید منابع مالی برای کارتان را کسب کنید به شما آموزش می دهیم.۱- وام آنلاین

به تازگی، خدمات وام دهی آنلاین مانند OnDeck و Kabbage جایگزین وام های کسب و کار سنتی شده  است.  مزیت استفاده از وام دهی آنلاین سرعت روند کارها می باشد.:  یک برنامه یک ساعت برای تکمیل شدن نیاز دارد در حالی که در مقابل، روند پرداخت وام های سنتی می تواند هفته و یا حتی ماه ها، طول بکشد. لری سامرز، وزیر سابق خزانه داری آمریکا در سال 2015 گفت: بیش از 70 درصد وام دهی آنلاین به  کسب و کارهای کوچک تعلق می گیرد.

۲- فروش محصولات قبل از راه اندازی کسب وکارتان

فروش محصولات خود قبل از راه اندازی کسب وکارتان راهی است که اغلب نادیده گرفته می شود. و  روش بسیار موثری برای تامین مالی کسب و کار شما است. کارآفرینان Priska توانستند  50،000 دلار سرمایه بیشتری برای شرکت Bittylab با پیش فروش بطری کودک کسب کنند.  دیاز توانست برای پرداخت موجودی و باز کردن بعضی از درها در خرده فروشی  به بازدید کنندگان وب سایت خود کمک کند. هر چند دیاز می توانست تا حد زیادی از این ابزار تامین مالی بهره مند شود ولی هنوز هم برخی از مشکلات وجود دارد.
دیاز گفت: "بزرگترین چالش در هماهنگی زمان تحویل موجودی از تامین کننده بود به طوری که ما بتوانیم انجام سفارشات را شروع کنیم"و "چالش دیگر پیش بینی تعدادی از واحد های ما  که قرار بود به پیش فروش گذاشته شود بود." در نتیجه کمبود ما در حال حاضر در مرحله پیش فروشی و فروش بیش از اصل پیش بینی، و در نتیجه سفارشات تماس بود."

۳- دوستان و خانواده

قرض گرفتن از یک دوست، یکی دیگر از راه های بالقوه برای تامین مالی کسب و کار شما می باشد. قرض گرفتن از دوستان و خانواده یک جایگزین جالب برای اشکال سنتی مالی است و همچنین برخی از مزایای منحصر به فرد، از جمله پرداخت کم یا بدون بهره و اجتناب از قرارداد بانکی است.

۴- کسب و کار دیگری

 صاحبان کسب و کار جدید می توانند از روش های دیگر و کسب وکار دیگری برای تامین منابع مالی  کسب وکار اصلی استفاده کنند. کارآفرین الکس جنادینیک درآمد خود را از تورهای او از سایت  ComeHike.comبرای راه اندازی Problemio.com   ، استفاده کرد که اپلیکشن های موبایل را برای تلفن های همراه بسازد و کسب وکارش را شروع کند. به خاطر خدمات رایگانی که او ارایه می کرد باعث شد کمک های مالی به سایتش سرازیر شود و اینگونه بودجه ای برای ورود به کسب وکار اصلی کسب کند.

۵- وام خانه

برای مالکان که صاحبان خانه هستند.ارزش اصلی خانه منهای آنچه که شما بدهکار هستید ارزش خانه می شود ویک گزینه عالی برای تامین مالی یک کسب و کار کوچک است. این وام ها به طور کلی ارائه  دارای نرخ بهره هستند که هم انعطاف پذیرن و هم پایین تر از نرخ تجاری هستند.

۶- فروش دارایی

 گاهی اوقات، شما ممکن است یک روش تامین مالی  داشته باشید و از ابتدا آن را درک نکرده باشید. این مورد برای کارآفرین که قادر به تامین مالی خود ، با فروش ماشینش البته با موافقت فرزندان خود بوده است .  هر چند آن یک تصمیم دشوار ی بود اما توانست  30000 دلار از فروش ماشین بدست آورد که این هزینه را صرف برخی از جنبه های بسیار مهمی از کسب وکار خود کرد.
Saify گفت: "من مقداری از آن پول  را برای پرداخت به پیمانکاران طراحی هزینه کردم"  "وبقیه  پول هم در حساب من است که برای کمک به بازاریابی و پشتیبانی کسب وکار خود استفاده کنم."

۷- کارت های اعتباری

کارت های اعتباری کسب و کار راه آسانی برای تامین مالی استارت آپ ها هستند، و می توانید به کمک آن سریع کسب و کار خود را راه اندازی و اجرا کنید.
"یکی از چند مزیت کارت اعتباری این است که حداقل پرداخت در یک کارت اعتباری بسیار پایین است.برگرفته از : http://ideas-to-wealth.blog.ir

🆔 https://telegram.me/SuccessfulBusiness : @SuccessfulBusiness

 Http://SuccessfulBusiness.blog.ir 🌍

...
ادامه مطلب
مثبت اندیش باش تا کامروا باشی - قسمت سوم

مثبت اندیش باش تا کامروا باشی - قسمت سوم

توسط .. علوی در ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵

قسمت سوم :

انتظار مثبت چیست؟

داشتن انتظار مثبت، یکی از تکنیک های بسیار قوی است که با به کارگیری آن می توانید مثبت اندیش شوید و زندگی مثبت و بهتری را تضمین کنید.

انتظار شما، پیش گویی های شما از آینده خودتان است. یعنی آنچه شما با اطمینان منتظرش هستید، به احتمال زیاد به دست خواهد آمد.

از آنجا که خودتان انتظار را انتخاب می کنید، همیشه بهترین ها را بخواهید و انتظار موفقیت داشته باشید.

هنگام ملاقات با افراد جدید، انتظار محبوبیت داشته باشید. انتظار دستیابی به اهداف عالی و خلق زندگی شگفت انگیز را برای خودتان داشته باشید. وقتی پیوسته در انتظار اتفاقات خوب باشید، به ندرت ناامید می شوید.

انتظار مثبت باعث می شود با قدرت و ایمان بیشتری برای رسیدن به هدفی تلاش نمایید و همین امر درصد موفقیت شما را در حد چشمگیری بالا خواهد برد.برگرفته از : skylove.ir

...
ادامه مطلب
پرسش‌ های عجیبی که بهترین شرکت‌ های آمریکایی در مصاحبه‌ کاری می پرسند

پرسش‌ های عجیبی که بهترین شرکت‌ های آمریکایی در مصاحبه‌ کاری می پرسند

توسط .. علوی در ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵

یکی از چالش‌های مصاحبه‌های شغلی این است که باید انتظار شنیدن هر نوع سوالی را داشته باشیم. حتی شرکت‌های مطرح دنیا که انتظار می‌رود بیشتر سوالات فنی بپرسند، پرسش‌های عجیبی مطرح می‌کنند که پاسخ به آن‌ها چندان ساده به نظر نمی‌رسد.

شرکت‌های بزرگ دنیا با امتیازاتی چون حقوق ماهیانه‌ی بالا، مزایای فوق‌العاده و رضایت شغلی همراه هستند که افراد زیادی را وسوسه می‌کند تا در این شرکت‌ها مشغول کار شوند.

 اما بهتر است نگاهی به پشت صحنه‌ی این شرایط خوب بینداریم و برخی از سوالاتی که کارکنان آن‌ها برای استخدام در شغل مورد نظر مجبور به پاسخ شده‌اند را ببینیم:

"اگر مجبور باشید که تا آخر عمر یک آهنگ را گوش دهید، چه آهنگی انتخاب می‌کنید؟ "- استخدام کارشناس استراتژی در فیسبوک

"شعبه‌های  مک دونالد در آمریکا چه تعداد همبرگر مخصوص در سال می‌فروشند؟"-استخدام برای بخش داده‌های علمی در فیسبوک

"اگر این دیوار یک دیوار آجری بود، و شما یک آجر بودید، در کجای این دیوار قرار می‌گرفتید؟" انتخاب شما چه تاثیری بر روی کل دیوار دارد؟" - استخدام شرکت اکسپدیا برای کارشناس بازاریابی

"برای نابینایان یک قفسه ادویه‌جات طراحی کنید."- استخدام مهندس سخت‌افزار در اینتل

‌"یک شهر را انتخاب کنید و تخمین بزنید چه تعداد تنظیم‌کننده‌ی کوک پیانو در آنجا مشغول به کار هستند؟" – استخدام مدیر تولید در گوگل

"هزینه‌ی‌ شستشوی پنجره‌های سیاتل چقدر است؟"- استخدام کارشناس فروش آنلاین در فیسبوک

"چه تعداد کودک در روز به دنیا می‌آیند؟"-  استخدام مدیر ذخایر جهانی در اپل

"اگر بخواهید با دوستان خود چادر بزنید، چادر خود را در کجا نصب می‌کنید؟"- استخدام تحلیل‌گر ارشد مالی در اکسپدیا

"اگر خود را به درخت تشبیه کنید، چه درختی خواهید بود؟"-استخدام نویسنده‌ی ارشد بخش فنی در شرکت سیسکو

" چرا دریچه‌ی چاه‌های فاضلاب گرد هستند؟"- استخدام مهندس الکترونیک در مرکز دارویی سنت جود

"اگر با بهترین دوست شما صحبت کنیم، چه چیزی ممکن است بگوید که برای شما چالش برانگیز باشد؟"- استخدام کارشناس عرصه‌ی red-zone در اپل

"اگر شما را با یک جمله به یاد آورند، آن جمله چه خواهد بود؟"- استخدام کارشناس استراتژی در شرکت گوگل

"اگر شما در ازدحام جمعیت ایستاده باشید، چگونه دوام خواهید آورد؟"- استخدام مدیر سایت در مایکروسافت

"اگر بخواهید به یک مشتری که در یک قایق یا در میان هرجای دیگری گیر افتاده باشد کمک کنید، اولین چیزی که شما به آن فرد می‌گویید، چه خواهد بود؟"-استخدام اعضای گروه خدمات مشتریان در آمریکن اکسپرس

"اگر همین الان یک میلیون دلار پول به شما بدهیم، با آن چه کار خواهید کرد؟"- استخدام کارشناس استراتژی در گوگل

"فیسبوک را برای افراد نابینا چگونه طراحی خواهید کرد؟"- استخدام مدیر تولید در فیسبوک

"این مداد را بفروشید!"- استخدام نماینده‌ی فروش شرکت دارویی فایزر

اگر شما فقط یک انتخاب بین دو نیروی ابر قدرت داشته باشید  بین نامریی بودن یا پرواز کردن، کدام را انتخاب می‌کنید؟"-استخدام مدیر محصولات پیشرفته‌ی مایکروسافت

"چگونه فاصله‌ی ایمن تا کنار ساحل را با وجود احتمال سونامی تخمین خواهید زد؟" - استخدام مدیر تجزیه و تحلیلeBay

"در این مرحله از زندگی، بین کسب درآمد و یادگیری کدام را ترجیح می‌دهید؟" -استخدام مهندس نرم‌افزار در گوگل

 "کودکی خود را توصیف کنید."- استخدام مدیر امور تجاری درشرکت بیوژن

"بهترین و بدترین روز شما در طی چهار سال گذشته چه بوده است؟"- استخدام مدیریت مهندسی پروژه در اپل

"والدین شما درباره عملکردتان در دوران  دبیرستان چه احساسی داشتند؟"- استخدام متخصص مراقبت از فروش در الای لیلی

آیا شما هم تجربه‌ی پاسخ دادن به چنین سوالات عجیب غریبی را داشته‌اید ؟؟؟

برگرفته از : http://www.zoomit.ir

🆔 https://telegram.me/SuccessfulBusiness : @SuccessfulBusiness

 Http://SuccessfulBusiness.blog.ir 🌍

...
ادامه مطلب
چگونه استعداد خود را به یک تجارت موفق تبدیل کنید

چگونه استعداد خود را به یک تجارت موفق تبدیل کنید

توسط .. علوی در ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

حتماً شنیده‌اید که می‌گویند، اگر کاری را با عشق و علاقه انجام می‌دهید، حتی یک روز از عمرتان را هم "کار"نکرده‌اید.

البته، راه‌اندازی استارت‌آپ خودتان به چیزهایی بیشتر از عشق و علاقه نیاز دارد، ولی داشتن همین عشق و علاقه برای شروع کار کافی است.

خوب حالا چگونه می‌توانیم این شور و شوق و استعدادها را به یک تجارت موفق و گسترش‌پذیر تبدیل کنیم؟

در ادامه با ما همراه باشید...

1 . استعداد شما چطور و به چه شکلی منحصر بفرد است؟

شما مهارتهایی در خودتان دارید که شما را منحصر بفرد می‌سازد. نکته اینجاست که بفهمید آن مهارتها به چه شکلی خاص هستند و چطور می‌توانید بازاری برایش پیدا کنید.

به حتم می‌گویم که در این اقتصادِ همیشه در حال گسترش و بی حد و مرز امروزی، برای هر کسی چیزی وجود دارد که قابل ارائه باشد. خوب حالا شما چطور می‌توانید با ارائه یک چیز متفاوت و یکتا از خودتان جایی در این تجارت جهانی برای خودتان باز کنید؟

2 . چطور می‌توانید استعداد خود را تشخیص داده و عرضه کنید؟

وقتیکه لیست کاملی از مهارتهای خوب خود تهیه کردید، در نظر بگیرید که چطور می‌توانید بعضی از اینها را به یک تجارت قابل ارائه تبدیل کنید. یکی از بهترین روشها برای این تبدیل این است که این جمله دیگران را به یاد بیاورید، "تو خیلی خوب اینکار رو بلدی؛ میتونی لطفاً برای من هم همین کار رو انجام بدی؟"

برای مثال یکبار خانمی را ملاقات کردم که، در نقاشی روی دیوار مهارت داشت. عاشق نقاشی بود و بطور اتفاقی دیوارهای مهد کودک فرزندش را نقاشی کرده بود.

بعدش یک نفر کار او را دید و خوشش آمد و از او خواست مهد کودکش را هم نقاشی کند. چند وقت بعد کس دیگری همان نقاشیها را دید و دنبال نقاش گشت و تقاضای همان کار را نمود. بقیه‌اش را خودتان می‌توانید حدس بزنید: این استعداد او در همه جا استقبال شد. این خانم نقاش سریعاً فهمید که استعدادش قابلیت عرضه تجاری را دارد و کسان زیادی هم این موضوع را به او می‌گفتند، "خیلی جالب و قشنگه! میتونی برای اتاق بچه‌ام همین کار رو بکنی؟"

خوب حالا به کارهای گذشته خود فکر کنید، مهارتهایی که بخاطرش مورد ستایش و تمجید قرار گرفتید. بعد فکر خود را متمرکز کنید و ببینید چطور می‌توانید آن را به یک محصول یا خدمات موفق تجاری تبدیل کنید. چه خدماتی می‌توانید ارائه کنید که دیگران حاضرند برایش پول بدهند؟

3 . تقاضای بازار برای چیزی که شما استعدادش را دارید چطور است؟

در ابتدای کار وقتیکه یک پروژه جنبی را می‌خواهید بصورت آزمایشی شروع کنید معرفی شما توسط کسانی که کارهای شما را دیده یا خریده‌اند همیشه بهترین راه است؛ ولی اگر دنبال یک تجارت واقعی هستید، باید تقاضای بازار را در نظر داشته باشید. برای مثال، اگر حسابدار با استعدادی هستید، ولی در یک شهر کوچک زندگی می‌کنید، ممکن است تقاضای بازار در شهر کوچک برای خدمات شما کافی نباشد.

خوشبختانه شما و البته همه‌ی ما، در عصر اینترنت زندگی می‌کنیم. حالا چطور می‌توانید خدمات حسابداری و دفترداری خود را با استفاده از اینترنت در منطقه جغرافیایی وسیعتر رشد و گسترش دهید؟

با وجود دفتر کار فیزیکی که دارید، فروش آنلاین هم می‌تواند یکی از ابزارهای کلیدی گسترش و رشد بازار کار شما باشد. محیط آنلاین یکی از بهترین روشهای تکمیلی برای افزایش درآمد شماست و خیلی سریع بعنوان یکی از روشهای تجاری بین همه جا افتاده است.

هر راهی که برای افزایش تجارت آنلاین شما وجود دارد، آن را پیدا کنید و دنبالش باشید.

4 . چطور می‌توانید با کمک دیگران مهارتهای خود را توسعه دهید؟

یکی از جنبه‌های نادیده گرفته شده برای تبدیل استعداد طبیعی شما به یک تجارت موفق این است که چطور می‌توانید از وجود دیگران برای توسعه تجارت خود استفاده کنید. شما در ابتدا خودتان مسئول شروع کار هستید، ولی اگر قرار است توسعه یابد، نیاز به کمک دیگران دارید تا آن را مدیریت کنید.

اعضای دیگر تیمی که برای کمک به خودتان تشکیل می‌دهید مهارتهایی مثل شما ندارند، ولی استعدادهای خودشان را برای کمک به شما دارند. آنها چطور می‌توانند از استعدادهای خودشان برای رشد و توسعه تجارت شما استفاده کنند؟ به طراحان، مدیران سایت، حسابداران و حقوقدانان حرفه‌ای و اعضای مهم دیگر در فروش و بازاریابی فکر کنید. شما به بعضی یا همه‌ی اینها نیاز دارید تا از یک فروشگاه یک‌نفره به یک موسسه در حال شکوفایی رشد و توسعه پیدا کنید.

5 . چه زمانی می‌توانید شروع کنید؟

بزرگترین کلید رشد و توسعه یک کار تجاری که از مهارتهای طبیعی شما قدرت می‌گیرد این است که در سریعترین زمان ممکن شروع کنید. با حجم وسیعی از کارهایی که باید انجام دهید غافلگیر و ناتوان نشوید – امتحان کنید!

اگر فکر می‌کنید مشکل است، از یک برنامه گام به گام برای شروع استفاده کنید. ولی مهمترین بخش این است که همین الان شروع کنید!

برگرفته از : http://www.ir-success.ir

🆔 https://telegram.me/SuccessfulBusiness : @SuccessfulBusiness

 Http://SuccessfulBusiness.blog.ir 🌍

...
ادامه مطلب
چگونه کسب و کار موفق در ایران داشته باشیم ؟؟

چگونه کسب و کار موفق در ایران داشته باشیم ؟؟

توسط .. علوی در ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵
ادامه مطلب
5 قدم برای تبدیل شدن از یک کارمند به یک کارآفرین (اینفوگرافیک)

5 قدم برای تبدیل شدن از یک کارمند به یک کارآفرین (اینفوگرافیک)

توسط .. علوی در ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵

برگرفته از : http://ideas-to-wealth.blog.ir

...
ادامه مطلب
با این 8 گام کسب وکارتان را آغاز کنید

با این 8 گام کسب وکارتان را آغاز کنید

توسط .. علوی در ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵

 اگر از کار تمام وقت هفتگی خود خسته شده‌اید و تصمیم دارید کسب و کاری نوپا تاسیس کنید اما از نتایج احتمالی این تصمیم می‌ترسید توصیه می‌کنم شروع کار را کمی به تعویق بیاندازید. با این وضعیت موفق نخواهید شد! بهترین کار، ادامه‌ی شغل فعلی و فعالیت نیمه وقت بر روی کسب و کار نوپایتان است. برای مدتی محدود و موقت!

دیدگاه و تصویر ذهنی شما نقش بسیار مهمی در آغاز و ادامه‌ی کسب و کارتان بازی می‌کند. اگر اساس کسب و کارتان را بر پایه‌ی ترس بگذارید شکست خواهید خورد. اما اگر پایه‌ی آن را بر یقین و اعتماد به نفس و سخت‌کوشی بگذارید بدون شک موفق خواهید شد.

اگر کارمندی هستید که مدتی‌‌ست به ترک شغل فعلی و شروع کسب و کاری جدید برای خود فکر می‌کند و اگر ترس و تردیدِ پس ذهنتان شما را از حرکت باز داشته، این مطلب انگیزه‌ی لازم برای اجرای تصمیمتان را فراهم می‌کند!

خود را برای برداشتن این 8 قدم مهم آماده کنید:

1. ذهنتان را برای بازی پیش رو آماده کنید و رشد و توسعهی نگرش کارآفرینانه را در خود آغاز نمایید.

"رهبری به عنوان نیست، به نمونه‌ی عمل است."

 -  دنیل آدنتوجی

دلیل موفقیت چشم‌گیر کارآفرینانی چون بیل گیتس و آلیکو دانگوته این است که ذهنشان را مثبت تربیت کرده‌اند.

یکی از اولین کارهایی که برای کارآفرین شدن باید انجام دهید ایجاد تفکر و ذهنیتی کارآفرینانه است.به یاد داشته باشید که برای کسب و کارتان باید سرانجام روزی شغل فعلی را رها کنید. پس باید از نظر روحی و ذهنی آمادگی داشته باشید. باید برای چالش‌های پیش رو آماده شوید.

یک توصیه حرفه‌ای:

کارآفرینی که دیدگاهی کارآفرینانه نداشته باشد هرگز موفق نخواهد شد. بدون چنین دیدگاهی موفق نخواهید بود. باید مهارت‌هایی چون رهبری، مذاکره و برقرار کردن رابطه و شبکه‌سازی با آدم‌ها را در خودتان ایجاد کنید.

شما همچنین باید برنامه‌هایی برای شرکت در سمینارهای مربوط به کسب و کار تدارک ببینید تا برای کارهای آینده مجهزتر و قوی‌تر باشید.

2. خودکاری بردارید و طرح کسب و کاری قوی طراحی کنید.

برای اداره‌ی موفق یک کسب و کار کوچک احتیاج به یک طرح کسب و کار دقیق و قوی دارید. اگر قصد راه اندازی کسب و کار نوپایی را دارید حتماً به آن احتیاج خواهیدداشت.

توصیه حرفه‌ای:

فراموش نکنید که یک طرح کسب و کار خوب، مبلغ تقریبی که برای شروع به آن احتیاج دارید، مبلغی که برای رشد لازم خواهید داشت و مکانی که قرار است در آن کسب و کار برپا شود  را شامل می‌شود.

3. به دنبال همکار باشید؛ شریک یا شرکایی قابل اعتماد.

در تمامی کسب و کارهای نوپا، "همکاری" نکته‌ی حائز اهمیتی‌ست. در واقع یکی از رموز موفقیت شرکت‌هایی چون اپل، میکروسافت، گوگل و اینتل همین همکاری است.

اما پیش از انتخاب شریک کاری مطمئن شوید که آن شخص با شما دیدگاه و چشم‌انداز مشترکی دارد. بدون همکاری دوطرفه کسب و کار شما رشد نخواهد کرد.

توصیه حرفه‌ای:

یکی از قوانین هوشمندانه‌‎ی شراکت تجاری، امضای قرارداد انحلال شراکت است. به این دلیل که اگر احیاناً همه چیز بر وفق مراد پیش نرفت راه خروجی منطقی و مناسبی باقی بماند.

4. از اول تمام وقت شروع نکنید. کسب و کار جدید را نیمه وقت آغاز کنید.

پس از طی برداشتن قدم‌های فوق، گام بعد شروع نیمه وقت کسب و کار مورد نظرتان است. من همیشه بر اهمیت این نکته برای کارمندان تأکید می‌کنم. حقیقت این است که بسیاری از ما برای برپا کردن کسب و کار خود برنامه‌ریزی می‌کنیم ولی همه‌ی ما آمادگی برخواستن و راه افتادن یک‌باره را نداریم.

توصیه حرفه‌ای:

منتظر چراغ سبز نمانید.

5. صبر نکنید تا همه چیز تیره و ناامید کننده یا شیرین و کامل به نظر برسد! هرچه سریعتر "شروع" کنید.

به اینکه اگر کسب و کارتان را شروع کنید چه می‌شود یا اگر شروع نکنید چه اتفاقی رخ می‌دهد فکر نکنید!

واقعیت این است که برای "شروع" فرآیند راه‌اندازی کسب و کار نیازی به پول ندارید. در واقع اصلاً به منابع مادی احتیاج ندارید؛ تنها باید مصمم باشید و دارای ذهنی مثبت. کسانی که این دو ویژگی را دارند در کسب و کار خود پیشرفت می‌کنند.

اگر سرمایه‌ی شما کافی نیست ذهنتان را درگیر نکنید، با آنچه دارید "شروع" کنید.

فراموش نکنید کارآفرینان مطرح دنیای اینترنت مثل برایان کلارک (Brian Clark)، درن روز (Darren Rowse)، بامیدل اونیبالوسی (Bamidele Onibalusi)، مایکل چیبوزور (Michael Chibuzor) و جان چو (John Chow) وقتی کسب و کار آنلاینشان را آغاز کردند سرمایه‌ی کافی و لازم در اختیارشان نبود و با همان مقدار کمی که داشتند شروع کردند.

به یاد داشته باشیم کمپانی‌های دِل، فیسبوک، گوگل و آمازون همه از خوابگاه ‌های دانشجویی شروع شدند؛ شما هیچ بهانه‌ای ندارید!

6. تقسیم کار کنید.

راه‌اندازی و پیگیری امور یک کسب و کار نوپا میزان زیادی از وقت و انرژی شما را به خود اختصاص می‌دهد و نیازمند کار و تلاش بسیار است.

قدم بعدی برای شروع کار، تخصیص بهینه‌ی زمان است.

چند ساعت از روز را به کار کردن بر روی کسب و کار شخصی خود اختصاص خواهید داد؟

آیا می‌خواهید کسب و کارتان را آخر هفته‌ها بگردانید؟

باید به این سؤالها پاسخ دهید.

توصیه حرفه‌ای:

به یاد داشته باشید اگر می‌خواهید کسب و کارتان دوام داشته باشد، باید برای ساختنش زمان بگذارید.

اینجا جایی است که شرکای شما وارد قضیه می‌شوند. اگر شریکی دارید وظایف را تقسیم کنید و دائم به خودتان یادآوری کنید که نسبت به موفقیت یا شکست هر تکلیف مسئولیت آن‌را بپذیرید.

نگویید "کار روزانه‌ی من وقتی برای برپاکردن کسب و کار جدیدم نمی‌گذارد." هرگز!

من کارآفرینانی مثل اوان چیا (Ewen Chia) و اوبازو اوجیگبیس (Obazu Ojeagbase) می‌شناسم که روزها کار معمولشان را انجام می‌دادند و شبها کسب و کار شخصیشان را به پیش می‌بردند.

7. از کارتان استعفا دهید.

بعد از شروع کسب و کاری کوچک، گام بعدی ترک شغل فعلی است. حقیقت این است که هیچ راهی برای انجام درست و موفق دو کار به طور همزمان وجود ندارد.

برای دست‌یابی به حداکثر موفقیت ممکن باید روی یکی تمرکز کنید.

اگر واقعاً می‌خواهید کسب و کارتان در مدت زمان کوتاه رشد کند باید تمام تمرکزتان را متوجه آن کنید.

توصیه حرفه‌ای:

زمان‌بندی استعفایتان را درست تنظیم کنید. در تصمیم‌گیری عجله نکنید، قبل از استعفا مطمئن شوید که کسب و کارتان حداقل کمی پول روانه‌ی حساب بانکی‌تان می‌کند!

8. افسرده نشوید؛ مقاوم باشید!

راه‌اندازی کسب و کاری نوپا مثل آب خوردن نیست! واقعاً محتاج کار سخت و سنگین است. اما به یاد داشته باشید که هر چقدر مسیر، پراسترس و دشوار شد تسلیم نشوید. تسلیم نشوید و کوتاه نیایید.

اگر احساس کردید که از نظر روحی تحت فشار و دچار اضطراب هستید، شرایط سخت و پراسترسی که کارآفرینانی هم‌چون لری پیج (Larry Page)، دیوید فولی (David Filo) و مایکل دل (Michael Dell) کارشان را در آن آغاز کردند به یاد آورید.

از این آدمها برای خودتان مدل و الگو درست کنید.

از اشتباهاتشان درس بگیرید و مطالبشان را بخوانید. این سریع‌ترین راه موفقیت و توسعه‌ی کسب و کار نوپای شماست.

"اینکه کجا هستید مهم نیست، اینکه به "کجا میروید" تعیین کننده است."

برگرفته از : http://ideas-to-wealth.blog.ir

🆔 https://telegram.me/SuccessfulBusiness : @SuccessfulBusiness

 Http://SuccessfulBusiness.blog.ir 🌍

...
ادامه مطلب